ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

ΠΕΜΠΤΗ 27 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 # 20:45 # ΓΗΠΕΔΟ ΓΕΡΑΚΑ # Ο.Φ. ΓΕΡΑΚΑ - Ν.Ο. ΔΗΛΕΣΙ

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 24 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 # 20:30 # ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ # Α.Σ.Π. ΚΤΗΣΙΦΩΝ - Ο.Φ. ΓΕΡΑΚΑ

Volley Video

Δημοφιλείς αναρτήσεις

KurKouts. Από το Blogger.
Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2010
      Μία ακόμη ήττα γνώρισε η ομάδα βόλεϋ των ανδρών με 3-2 σετ από την ομάδα του Βύρωνα στον χθεσινό αγώνα.
      Ο προπονητής της ομάδας, Μάμας Μπάμπης, ξεκίνησε το παιχνίδι με πασαδόρο τον Τσιγαρίδα, ακραίους τους Μανουσάκη και Μουστάκη, διαγώνιο τον Μουτουσίδη, κεντρικούς τους Μπισμπίκα και Ταβλαδάκη ενώ στην θέση του λίμπερο έπαιξε ο Φραγκούλης. Κατά την διάρκεια του αγώνα πήραν μέρος, προσφέροντας τα μέγιστα, οι Μπαλαρής, Κολιοκότσης, Καράκοντης και Τζουβελέκης.
      Για μία ακομη φορά η ατυχία χτύπησε την πόρτα της ομάδας όταν ο κεντρικός Τζουβελέκης υπέστη διάστρεμμα, ελαφρύ ευτυχώς, προς το τέλος του τέταρτου σετ και χρειάστηκε να αντικατασταθεί.
      Η καλή υποδοχή, που είχε η ομάδα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, βοήθησε πολύ αλλά δεν ήταν αρκετή για να φέρει την νίκη καθώς η επίθεση κινήθηκε σε μέτρια επίπεδα και γίνανε πολλά λάθη σε κρίσιμα σημεία του αγώνα.
      Στα πολύ θετικά ήταν το πάθος που έδειξαν οι αθλητές του Γέρακα, στοιχείο που έλειπε στον προηγούμενο αγώνα και είναι σίγουρα αυτό που θέλει να κρατήσουν στην ομάδα.